WineCenter - zapraszamy do naszego salonu w Szczecinie.
Klein Constantia, Vin de Constance, Constantia, Western Cape, RPA Zobacz większe

Klein Constantia, Vin de Constance, Constantia, Western Cape, RPA

Ponad 300 lat historii w każdej butelce. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1986 roku Vin de Constance stale pojawia się na listach najlepszych win świata.

Więcej szczegółów

Cena po zalogowaniu

  • Wysyłka tego samego dnia
  • Darmowa dostawa od 500zł
  • Gwarancja najwyższej jakości win
Masz pytanie? Zadzwoń!
Telefon +48 882 190 130
+48 602 499 960
Godziny pracy infolini Pon. - So.: 10:00 -18:00

Napisz do nas

Email: pkalinski@winecenter.pl

Opis

Styl słodkie / deserowe
Kolor białe
Rocznik 2016
Kraj RPA
Region Cape Valley
Szczepy Muscat de Frontignan
Format 0,5 L
Winnica Klein Constantia

Więcej informacji

Królowie walczyli o posiadanie tego wina; Ludwik Filip wysłał emisariuszy z Francji, aby go sprowadzili; Napoleon wypił go na wyspie św. Heleny, aby znaleźć ukojenie w swoim samotnym wygnaniu; Zamówili to Fryderyk Wielki i Bismarck; a angielski premier - który z wielką przyjemnością pobierał próbki na Downing Street - upewniał się, że regularne przesyłki z Przylądka były dostarczane do Pałacu Buckingham dla króla.

Pod koniec XIX wieku straszliwa choroba „filoksera” dotarła na Przylądek, powodując zniszczenia w winnicach i bankructwo wśród rodzin winiarskich. Produkcja słynnego wina deserowego ustała, a Cloetes wyprowadzili się ze swojej posiadłości Klein Constantia. „Stary porządek zmienia się, ustępując miejsca nowemu”, a wraz z nim pojawiły się cudownie słodkie wina Constantia, które przyniosły zachwyt i przyjemność na całym świecie. Legenda jednak przetrwała - uwieczniona w poezji i prozie, a wciąż żywa w wielu starych butelkach, które zostały zapomniane w piwnicach wielkich kolekcjonerów wina w Europie.

W 1980 roku, podczas przebudowy posiadłości Klein Constantia, wszyscy zaangażowani byli zainspirowani wyzwaniem - nawet misją - przywrócenia słynnego słodkiego wina Constantia, ponieważ farma była kiedyś częścią pierwotnej posiadłości Simona van der Stela, kiedy holenderscy osadnicy pierwszy przybył do Republiki Południowej Afryki. Zbadano wczesne zapisy i dokonano starannej selekcji z winorośli, które najprawdopodobniej pochodziły z oryginalnego materiału używanego w Constantii 300 lat temu.

Teraz, ponad sto lat po jego zniknięciu, nadchodzi renesans - Vin de Constance - wykonany w stylu dawnej Constantii, z winnic, które niegdyś produkowały to legendarne wino.

Strona jest przeznaczona dla pełnoletnich użytkowników.

Czy masz ukończone 18 lat?