WineCenter - zapraszamy do naszego salonu w Szczecinie.
Quintarelli Valpolicella Classico Superiore 2011 Zobacz większe

Quintarelli Valpolicella Classico Superiore 2011

Od pięknych odręcznych etykiet, po najwyższej jakości korek i wyśmienite wino w butelkach, nazwa Quintarelli jest pieczęcią autentyczności i ostatecznym wyznacznikiem rzemieślniczego, ręcznie robionego, bezkompromisowego wina najwyższej jakości.

Więcej szczegółów

Cena po zalogowaniu

  • Wysyłka tego samego dnia
  • Darmowa dostawa od 500zł
  • Gwarancja najwyższej jakości win
Masz pytanie? Zadzwoń!
Telefon +48 882 190 130
+48 602 499 960
Godziny pracy infolini Pon. - So.: 10:00 -18:00

Napisz do nas

Email: pkalinski@winecenter.pl

Opis

Styl wytrawne
Kolor czerwone
Rocznik 2011
Kraj Włochy
Region Veneto
Apelacja Valpolicella Classico Superiore
Szczepy Corvina, Molinara, Rondinella
Format 0,75 L
Winnica Giuseppe Quintarelli

Więcej informacji

Nieżyjący już, wielki Maestro del Veneto, Giuseppe Quintarelli, zdołał zbudować swoją mityczną i legendarną posiadłość w czasie niesamowitej sześćdziesięcioletniej kariery. Cała tradycja, miłość, serce i dusza wytwarzania jednego z najlepszych win na świecie są kontynuowane w domu i winiarni Quintarelli na wzgórzach na północ od Werony. Córka Giuseppe, Fiorenza, jego zięć Giampaolo oraz wnukowie Francesco i Lorenzo pilnują spuścizny rodziny. 

Nie sposób mówić o Quintarelli bez superlatywów. Sama nazwa oznacza tak wiele: rodzinę, wina, styl, tradycję, sposób działania. Po całym czasie, wysiłku, cierpliwości i trosce, które włożono w przygotowanie butelki Quintarelli, naprawdę oznacza to o wiele więcej niż wino. Giuseppe, czule nazywany „Bepi” najbliższym mu, był perfekcjonistą pod każdym względem. Od pięknych odręcznych etykiet, po najwyższej jakości korek i wyśmienite wino w butelkach, nazwa Quintarelli jest pieczęcią autentyczności i ostatecznym wyznacznikiem rzemieślniczego, ręcznie robionego, bezkompromisowego wina najwyższej jakości.

W Quintarelli nigdy nie ma pośpiechu. Wina nie spieszą się i dostają czas, którego potrzebują. W cichym, spokojnym spokoju rodzinnych piwnic nad miastem Negrar, wzdłuż krętej via del Cerè, głęboko w strefie Valpolicella, wino z rodzinnych winnic na wzgórzach cierpliwie i wdzięcznie dojrzewa w dużych beczkach, aż będzie gotowe. Każde wydanie jest arcydziełem, świadectwem czasu, tradycji, umiejętności i pasji, dziełem mistrzowskiego rzemieślnika. Tak naprawdę nie można porównać tych win z żadnym innym w regionie ani nigdzie indziej na świecie. Oni naprawdę są klasą i kategorią samą w sobie. Wiele przejazdów przez winnice produkuje niezliczone ilości win, z których wiele jest wytwarzanych przy użyciu techniki appassimento, w której winogrona są suszone na sitach, a następnie wyciskane i przetwarzane na wino. Od pysznego i uwodzicielskiego Bianco Secco, przez wzorcową Valpolicellę, która wywołała rewolucję w myśleniu o tym, co można było wyprodukować w tym regionie, po Rosso del Bepi i Amarones produkowane zgodnie z jakością zbiorów, po nieziemskie Recioto a niezwykle rzadki Bandito, sam kunszt i głębia serii jest naprawdę wyjątkowa. Butelka Quintarelli nigdy nie zawodzi!

Produkty powiązane

Strona jest przeznaczona dla pełnoletnich użytkowników.

Czy masz ukończone 18 lat?